Mourinho largohet nga Tottenham?

Futboll

Mourinho largohet nga Tottenham?

Më: 13 prill 2021 Në ora: 17:21
Mourinho largohet nga Tottenham?

Pas rezultateve zhgënjyese këtë sezon, Tottenham Hotspur pritet të ndajë rrugët me Jose Mourinhon, transmeton Insporti.

Humbja nga Manchester United në Premier Ligë duket sikur i dha fund shpresave të Spurs për një vend në Ligën e Kampionëve.

Klubi nga Londra ka nisur planifikimet për sezonin e ardhshëm dhe siç raportohet nga mediat angleze, ish trajneri i Chelsea, italiani Mauricio Sarri është një nga emrat e preferuar të hierarkisë së Spurs.

Italiani është agjent i lirë që pas shkarkimit nga Juventusi në fundin e sezonit të kaluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat