De Rossi lirohet nga spitali, vazhdon shërimin nga Covid-19 në shtëpi

Futboll

De Rossi lirohet nga spitali, vazhdon shërimin nga Covid-19 në shtëpi

Më: 13 prill 2021 Në ora: 17:49
Daniele De Rossi

Anëtari i stafit të kombëtares së Italisë, Daniele De Rossi u lirua nga Spitali sot dhe do të vazhdojë shërimin në shtëpi.

Ky është një lajm i mirë për ish-kapitenin e Romës, i cili u shtrua në spital që nga 9 prilli për shkak të koronavirusit.

De Rossi do të vazhdojë periudhën e rehabilitimit në shtëpi, pasi tashmë është liruar nga spitali.

Gazeta Dello Sport raporton De Rossi falënderoi mjekët dhe infermierët kur u largua nga instituti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat