Klubi i madh europian merr goditjen e rëndë, përjashtohet nga kampionati, futbollisti shqiptar...

Futboll

Klubi i madh europian merr goditjen e rëndë, përjashtohet nga kampionati, futbollisti shqiptar...

Më: 13 prill 2021 Në ora: 19:15
Klubi i madh europian merr goditjen e rëndë, përjashtohet nga kampionati, futbollisti shqiptar...

Klubi i njohur europian, Austria Vjenë, ka marrë një goditje të rëndë së fundmi, teksa është përjashtuar nga kampionati për sezonin tjetër.

Gjithçka lidhjet me problemet financiare në këtë klub, i cili nuk ka marrë licencimin dhe për këtë arsye është përjashtuar nga kampionati Bundesligë për sezonin tjetër 2021-2022.

Sigurisht që drejtuesit e klubit do të apelojnë këtë vendim, por në rast se nuk ndryshon asgjë, atëherë do të ishte një goditje e madhe për një nga klubet më të suksesshme në Austri. Pandemia ka pasur një ndikim të rëndësishëm te klubi austriak, ashtu si në shumë klube të tjera në botë.

Kujtojmë se te Austria Vien luan edhe lojtari shqiptar, Agim Zeka, i cili në rast se ky vendim nuk ndryshon, atëherë me shumë mundësi do të ndryshojë skuadër, për të kaluar diku tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat