​Enver Hoxhaj pret përmbysje të rezultatit nga Bayerni ndaj PSG-së

Futboll

​Enver Hoxhaj pret përmbysje të rezultatit nga Bayerni ndaj PSG-së

Më: 13 prill 2021 Në ora: 20:40
Enver Hoxhaj

Bayerni i Munichut sonte është përball një misioni shumë të vështirë për të kaluar në gjysmëfinale të garës më prestigjoze evropiane, Ligës së Kampionëve.

Humbja me rezultat 3-2 në ndeshjen e parë në ”Allianz Arena” nënkupton që gjiganti bravares duhet të bëjë përmbysje të rezultatit për të vazhduar tutje në këtë garë.

Mëgjithatë, kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës Enver Hoxhaj pret që Bayerni në saje të mentalitetit si skuadër gjermane të kalojë tutje në Ligën e Kampionëve duke treguar kështu hapur se është tifoz i kësaj skuadre.

“Derbi i madh evropian sonte dhe një sfidë e vështirë për Bayern Munich ndaj PSG-së. Duke njohur mentalitetin gjerman në futboll, pres vetëm fitore për të ecur tutje në Champions League”, ka shkruar Hoxhaj në “Facebook”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat