Trajneri i Bayernit: Ata ishin të rrezikshëm në sulm

Futboll

Trajneri i Bayernit: Ata ishin të rrezikshëm në sulm

Më: 14 prill 2021 Në ora: 12:24
Trajneri i Bayernit: Ata ishin të rrezikshëm në sulm

Trajneri i Bayern Munichut, Hansi Flick, ka folur pas eliminimit nga Liga e Kampionëve ndaj PSG-së.

Sipas tij, rezultati i ndeshjes së parë ishte i papranueshëm, por lavdëron skuadrën për paraqitjen.

“Duke pasur parasysh ndeshjen e parë, me të gjitha rastet tona dhe ato që dhamë; pa golin e tretë, do të kalonim. Ju e patë sa të rrezikshëm janë ata në sulm.

Unë duhet ta komplimentoj ekipin tim, edhe pse Parisi kaloi tutje. Si një humbës i drejtë, unë do të doja t’i përgëzoja ata.

Normalisht, skuadra ime ka kaq shumë cilësi në sulm, por sot e kishim atë goditjen përfundimtare. Ne duhet ta pranojmë këtë, edhe pse do të donim një rezultat tjetër”, deklaroi Flick.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat