Një ngërç...

Futboll

Një ngërç...

Më: 14 prill 2021 Në ora: 23:35
Një ngërç...

Ndërsa raportet vazhdojnë të sugjerojnë se nuk ka fare progres në bisedimet për rinovimin e kontratës, Paulo Dybala ndryshon foton e tij të profilit në një me shiritin e kapitenit të Juventusit.

Marrëveshja e tij është vendosur të skadojë në qershor të vitit 2022 dhe dështimi për të rënë dakord për një zgjatje të re të kontratës do të bënte që argjentinasi të shitej këtë verë, ose të rrezikonte të largohej si një agjent i lirë.

Situata duket të jetë në një ngërç të plotë dhe me raporte të shumta që tregojnë se nuk ka progres në negociatat ndërmjet palëve.

“Zonja e Vjetër” duket e vendosur për ta shitur, Dybala është duke refuzuar të gjitha propozimet dhe dëshiron të mbetet me një kontratë të përmirësuar.

“La Joya” dukej se dërgoi një sinjal me gjestin e sotëm, pasi ai ndryshoi fotografinë e profilit të tij në Instagram në një në të cilën shihet qartë shiriti i kapitenit të Juventusit.

Mes dëmtimeve të ndryshme dhe formës së dobët, Dybala ka bërë vetëm 18 paraqitje konkurruese për Juventusin këtë sezon.

Ai shënoi katër gola dhe dha dy asistime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat