Tafa firmos edhe për një sezon në Serie C

Futboll

Tafa firmos edhe për një sezon në Serie C

Më: 15 prill 2021 Në ora: 17:34
Tafa firmos edhe për një sezon në Serie C

Shaqir Tafa ka firmosur ditën e sotme kontratën me klubin e Serisë C, Piaçencën.

Mbrojtësi ka gjetur akordin për një kontratëve njëvjeçare, por me opsion për një tjetër vit. Lajmin mbi akordin me 22-vjeçarin e ka konfirmuar vetë klubi italian, ndërkohë që Tafa është aktivizuar në 11 takime për Piaçencën.

Në të kaluarën ka pasur eksperienca edhe me Kuineo apo Sikula Leonzio në nivelet e ulëta.

Sakaq, kujtojmë se Tafa provoi edhe të ishte pjesë e Tiranës në verë, por për arsye dokumentash nuk ia doli të zhvillonte ndeshje zyrtare me bardheblutë.

Megjithatë, tashmë ish-lojtari i Shpresave kuqezi shpreson të rigjejë formën më të mirë me Piaçencën dhe të ngjisë edhe më shumë shkallët e karrierës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat