Neymar fiton çmimin e madh në Ligën e Kampionëve

Futboll

Neymar fiton çmimin e madh në Ligën e Kampionëve

Më: 16 prill 2021 Në ora: 16:24
Neymar

Neymar fiton çmimin e madh.

Sulmuesi brazilian i Parisit, Neymar është shpallur lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve.

Pas paraqitjeve të mira ndaj Bayernit në çerekfinale dhe kualifikimit të PSG-së në gjysmëfinale, Neymar është shpallur lojtari më i mirë javës në CH.

Kështu, UEFA ka vendosur ta shpërblej brazilianin për punën e tij, njofton ‘Bleacher Report Footboll’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat