Haaland mund të largohet

Futboll

Haaland mund të largohet

Më: 16 prill 2021 Në ora: 21:08
Haaland mund të largohet

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund.

Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi në merkaton e ardhshme dhe do ta detyronte Borussia-n që të kërkonte një lojtar në gjendje për të mbushur boshllëkun që do të linte norvegjezi.

Kështu, merr gjithmonë dhe më shumë formë ideja e një kthimi të Alexander Isak, sulmuesi i Real Sociedad për të cilin Dortmund ka të drejtën për ta blerë mbrapsht për 30 milionë euro, kundër 70 milionëve që klubi bask do t’i kërkonte klubeve të tjerë.

Suedezi, ndërkohë, është gati të rinovojë kontratën që do të skadojë në vitin 2024. Siç ka bërë të ditur Marca, qëllimi është të rritet klauzola për prishjen e parakohshme të marrëveshjes, për shkak të paraqitjes së mirë të lojtarit,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat