Everton dhe Tottenham ndahen baras në “Goodison Park”

Futboll

Everton dhe Tottenham ndahen baras në “Goodison Park”

Më: 16 prill 2021 Në ora: 23:11
Foto ilustrim

Evertoni është përballur me Tottenham Hotspur në kaudër të xhiros së 32-të të Premierligës.

Evertoni dhe Tottenham Hotspur u përballën në një duel mjaft dinamik në kuadër të Premierligës.

Harry Kane shënoi gol në min (27’) për ti dhënë avantazhin londinezëve veriorë në “Goodison Park”.

Por, përgjigja e Evertonit ishte e shpejtë.

James Rodriguez u rrezua në zonë dhe fitoi një penalti, të cilën e konkretizoi Sigurdsson min (31’).

Pjesa e parë përfundoi me rezultatin 1-1.

Sigurdsson shënoi golin e dytë në min (62’) për ti dhënë avantazhin Evertonit.

Por, Harry Kane shënoi për “Spurs” në min (69’) për të barazuar gjithçka në këtë takim.

Rezultati përfundimtar, Everton 2-2 Tottenham Hotspur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat