Bayerni shumë afër titullit

Futboll

Bayerni shumë afër titullit

Nga: K.G. Më: 17 prill 2021 Në ora: 17:24
Bayerni shumë afër titullit

Bayerni nga Munihu shton epërsinë + 7 pikë nga pozita e dytë dhe është shumë afër titullit të kampionit.

Bavarezët pa sulmuesin Robert Lewandawski fituan si mysafirë me rezultat 3:2 ndaj Wolfsburgut. 

Për Bayernin shënuan Musiala (15' e 37'), Choupo-Moting (24') dhe për Wolfsburgun Weghorst (35') e Philipp (54'). 

Bayerni kryeson me 68 pikë pas 29 jave në Bundesliga I, ndërsa Leipzig është i dyti me 61 dhe Wolfsburg i treti me 54 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat