Schweinsteiger ka një mesazh për Flick

Futboll

Schweinsteiger ka një mesazh për Flick

Më: 18 prill 2021 Në ora: 00:41
Schweinsteiger ka një mesazh për Flick

Hansi Flick ka befasuar opinionin e futbollit anë e mbanë globit me deklaratën e tij për largimin nga gjiganti “Bavarez”.

Flick duke folur pas triumfit ndaj Wolfsburgut në Bundesligë ka konfirmuar largimin e tij nga timoni i “Bavarezëve” në fund të këtij sezoni.

Pas lajmit se Flick do të largohet, ka reaguar legjenda e klubit, Bastian Schweinsteiger.

“Bayerni të emëroi si menaxher rezervë dhe ti i fitove të gjitha për ta”, tha Schweinsteiger.

“Në çfarëdo mënyre që kjo do të përfundojë, urime Hansi Flick”, përfundoi Bastian Schweinsteiger.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat