Joao Pedro ngushëllon Kurtic ndërsa po qante pas fitores ndaj Parmas

Futboll

Joao Pedro ngushëllon Kurtic ndërsa po qante pas fitores ndaj Parmas

Më: 18 prill 2021 Në ora: 09:37
Joao Pedro dhe Jasmin Kurtic

Ndeshja e djeshme ndërmjet Cagliarit dhe Parmas ka prodhuar disa momente tejet interesante.

Cagliari u rikthye nga disavantazhi prej dy golash për ta fituar takimin në fund.

Por, ky duel ishte edhe për mbijetesë, pasi Cagliari dhe Parma po luftojnë të ikin nga zona e rrezikut për të qëndruar në Serie A.

Një çast i mirë dhe human ka ndodhur pas ndeshjes, pasi Jasmin Kurtic ishte tejet i dëshpëruar edhe u ul në fushë duke qarë.

Por, sulmuesi dhe kapiteni i Cagliarit, Joao Pedro iu afrua dhe u ul ngat tij duke e ngushëlluar, foto është bërë virale në mediat sociale.

Kjo gjë tregon edhe njëherë që futbolli së pari ka humanizmin si themel e më pas konkurrencën.

Parma më gjasë do të bie nga liga, skuadra ka 20 pikë dhe gjendet në pozitën e 19-të, ndërsa Cagliari mban pozitën e 18-të dhe ka 25 pikë, këta të fundit do të luftojnë deri në xhiron e fundit.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat