Gjyqtari i futbollit ka disa pyetje për Agim Ademin: Kryetar deri kur ma

Futboll

Gjyqtari i futbollit ka disa pyetje për Agim Ademin: Kryetar deri kur ma

Nga: K.G. Më: 18 prill 2021 Në ora: 20:30
Valmir Selmonaj.

Incidenti që ndodhi sot në Ligën e Parë të Kosovës, mes Ferizajt dhe Ulpianës, ku u sulmua gjyqtari nga një shikues, ka shqetësuar të gjithë. 

Ndeshja u ndërpre kur rezultati ishte 0:1 për Ulpianën.

Valmir Selmonaj, gjyqtar i futbollit, reagon për sulmin ndaj gjyqtarit Petrit Rama.

Image

“Reagim ndaj dhunës në Gjyqtaret e Futbollit të Kosovës!

Me keqardhje mora lajmin për sulmin fizik ndaj shokut tim Petrit Rama në ndeshjen KF Ferizaj - KF Ulpiana Liga e Pare e Futbollit të Kosovës.

Unë si ish gjyqtar i Futbollit të Kosovës dhe tash gjyqtar i Futbollit të Gjermanisë ndjej shume keqardhje për shokun Petrit dhe i dëshirojë shërim sa me të shpejtë.

Unë kërkoj nga Komisioni i Garave qe të mos ketë mëshirë ndaj këtyre Klubeve të Futbollit të Kosovës .

Unë i drejtohem personalisht Kryetarit të Federatës së Futbollit të Kosovës z. Agim Ademi me disa pyetje:

1. Kryetar deri kur ma, dje në ndeshjen e Ligës së Parë të Kosovës KF Fushë Kosova - FC Vjosa - Shtime sot ne Ferizaj?

2. Sa i këqyrë gjyqtarët ku po gabojnë e mezi s’pret mi dënu pse s’po ju ofron pak siguri?

3. Pse si po ankohet një Klub po ndëshkohen gjyqtarët?

4. Trajnerët ofendojnë në media dënohen vërejtja e fundit, çka i bjen kjo Futbollit të Kosovës?”, reagon Valmir Selmonaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat