Gazetarja e pyet për emrin e tij të gjatë, ja si e shqipton Tomori

Futboll

Gazetarja e pyet për emrin e tij të gjatë, ja si e shqipton Tomori

Më: 18 prill 2021 Në ora: 23:05
Fikayo Tomori

Milani sot mori tri pikë të vështira ndaj Genoas në Serie A.

Pas ndeshjes, në një prononcim për DAZN u paraqit mbrojtësi Fikayo Tomori.

Gazetarja e pyeti anglezin për emrin e tij të gjatë.

“Oluwafikayomi Oluwadamilola Tomori” ishte përgjigja e futbollistit me origjinë nga Nigeria.

Tomori është i huazuar nga Chelsea dhe Milani është i interesuar për ta blerë kartonin e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat