Sergio Aguero arrin marrëveshje personale me Barcelonën

Futboll

Sergio Aguero arrin marrëveshje personale me Barcelonën

Më: 19 prill 2021 Në ora: 18:26
Sergio Aguero

Barcelona mesa duket ka siguruar shërbimet e yllit të Manchester Cityt, Sergio Aguero.

Argjentinasi që në verë do largohet nga “Etihad”, pritet t’i bashkohet gjigantit katalunas.

Sipas TyC Sports, Aguero ka arritur marrëveshje me Barcelonën dhe do të transferohet në “Camp Nou” verën e ardhshme.

Qendërsulmuesi thuhet se për ta realizuar kalimin te Barcelona ka pranuar edhe zbritjen në pagë dhe klubi i ka ofruar kontratë dyvjeçare.

Ditët e ardhshme do jenë vendimtare për Agueron, i cili kërkohet edhe nga Juventusi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat