Rashica në radarin e klubit të Premier League?

Futboll

Rashica në radarin e klubit të Premier League?

Më: 20 prill 2021 Në ora: 12:54
Rashica në radarin e klubit të Premier League?

Aston Villa është duke planifikuar që ta bëjë një lëvizje të re për Milot Rashicën para afatit kalimtar veror, mëson “Football Insider”.

Klubi ishullor kishte mbajtur bisedime për transferimin e Rashicës edhe verën e kaluar, por marrëveshja nuk ishte finalizuar.

Tani, gazeta e sipërpërmendur ka njoftuar se ylli i Kosovës është në listën e dëshirave të Aston Villës për afatin kalimtar veror.

Aston Villa e ka në plan t’i transferojë dy sulmues të krahut dhe Rashica është në opsion.

Ndryshe, Rashica e ka pasur një edicion të përzier me Werder Bremenin në Bundesliga, duke shënuar dy gola dhe duke dhuruar pesë asistime.

Kontrata e tij me klubin gjerman skadon në verën e vitit 2022.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat