Manchester City tërhiqet nga Superliga Evropiane

Futboll

Manchester City tërhiqet nga Superliga Evropiane

Më: 20 prill 2021 Në ora: 22:45
Foto ilustruese

Tashmë është zyrtare.

Manchester City është tërhequr zyrtarisht nga Superliga Evropiane.

“Manchester City mund të konfirmojë se ka nisur procedurat formalisht për t’u tërhequr nga Superliga Evropiane”, shkruhet në njoftimin e klubit.

Kjo do të thotë se City s’do të jetë pjesë e projektit që ka ngjallur reagime të shumta dhe ende pa marrë jetë, është rrugës për t’u shpërberë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat