Empoli dhe Lecce afër Serie A

Futboll

Empoli dhe Lecce afër Serie A

Më: 21 prill 2021 Në ora: 16:59
Empoli dhe Lecce afër Serie A

Edhe pesë ndeshje kanë mbetur deri në përfundimin e edicionit 2020/21 në divizionin e dytë të futbollit italian të njohur si Serie-B.

Janë tri skuadra të cilat po luftojnë në një garë shumë të ngushtë për t’u bërë pjesë e elitës së futbollit italian për sezonin 2021/22.

Empoli është skuadra që po e kryeson renditjen tabelare me 66 pikë, i ndjekur nga Lecce në vendin e dytë me 61 pikë.

Por, në këtë garë është ende edhe skuadra me emrin Salemitana e cila për momentin renditet në vendin e tretë me 60 pikë të mbledhura..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat