Familja Glazers, letër tifozëve të Manchester United!

Futboll

Familja Glazers, letër tifozëve të Manchester United!

Më: 21 prill 2021 Në ora: 18:16
Familja Glazers, letër tifozëve të Manchester United!

Joel Glazer, pronari i Manchester United, u ka shkruar një letër të hapur tifozëve të Djajve të Kuq për të kërkuar falje pas bashkimit të fundit (dhe largimit pasues) me Super League:

“Për të gjithë tifozët e Manchester United, në ditët e fundit ne kemi qenë dëshmitarë të pasionit fantastik që futbolli mund të gjenerojë dhe për besnikërinë e thellë që tifozët tanë kanë të vërtetë ndaj klubit tonë të mrekullueshëm.

Ju e keni shprehur kundërshtimin tuaj ndaj Superligës shumë qartë dhe ne ju kemi dëgjuar. Ne bëmë një gabim dhe donim të tregonim se mund t’i rregullonim gjërat.

Megjithëse plagët janë të hapura dhe e kuptoj që do të duhet kohë për t’u shëruar, unë personalisht jam i përkushtuar për të rindërtuar besimin te tifozët tanë, duke mësuar nga mesazhet që ju keni dërguar me shumë bindje.

Ne vazhdojmë të besojmë se futbolli evropian duhet të bëhet më i qëndrueshëm në planin afatgjatë, por ne e pranojmë idenë se Super League nuk ishte mënyra e duhur për të arritur atje.

Në një përpjekje për të krijuar një themel më të qëndrueshëm për lojën, ne kemi dështuar të tregojmë respekt të mjaftueshëm për traditat e saj të rrënjosura thellë – promovime, rënie, piramidë futbolli – dhe ne kërkojmë falje për këtë.

Ky është klubi më i madh në botë dhe ne kërkojmë falje pa rezerva për trazirat e shkaktuara ditët e fundit.
Është e rëndësishme për ne që të korrigjojmë.

Ne gjithashtu kuptuam nevojën për një komunikim më të mirë me të gjithë ju, tifozët tanë, sepse ju gjithmonë do të jeni zemra e këtij klubi.

Joel Glazer ”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat