Klubi i njohur njofton për ngordhjen e dhisë

Futboll

Klubi i njohur njofton për ngordhjen e dhisë

Më: 21 prill 2021 Në ora: 18:35
Klubi i njohur njofton për ngordhjen e dhisë

Të gjitha klubet kanë logot dhe simbolet e tyre, teksa klubi gjerman, Koln ka si simbol dhinë.

E habitshme, por ditën e sotme skuadra gjermane ka postuar në rrjetet sociale lajmin e ngordhjes së dhisë së tyre.

Sipas njoftimit të klubit, shkruhet se dhia ishte 14 vjeçe dhe ngordhi pasi ju përkeqësua shëndeti.

Lajmi ka trishtuar fansat e Koln-it, pasi Henes Vil, siç e quanin ata, ishte simboli i skuadrës së tyre prej vitesh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat