Juventusi bindshëm ndaj Parmës

Futboll

Juventusi bindshëm ndaj Parmës

Nga: K.G. Më: 21 prill 2021 Në ora: 22:34
Juventusi bindshëm ndaj Parmës

Futbollisti Alex Sandro është më i merituari për fitoren bindëse të Juventusit, me rezultat 3:1 ndaj Parmës. 

Alex Sandro realizoi dy gola, në minutën e 43-të e 47-të, si dhe de Ligt në atë të 68-tën. 

Mysafirët shënuan përmes Brugman në minutën e 25-të.

Edhe Cristiano Ronaldo u paraqit në fushë, duke treguar lojë të mirë. 

Pas javës së 32-të në Serie A, Juventus zë vendin e tretë me 65 pikë dhe Parma pothuajse pa shpresë për të mbetur në ligë, renditet i parafundit (i 19-ti) me 20 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat