Aston Villa shënon për 20 sekonda, Manchester City mezi fiton!

Futboll

Aston Villa shënon për 20 sekonda, Manchester City mezi fiton!

Nga: Kemajl Goca Më: 21 prill 2021 Në ora: 23:11
Aston Villa shënon për 20 sekonda, Manchester City mezi fiton!

Manchester City është shumë titullit të kampionit në Premier League. 

City me mund të madh ka fituar me rezultat 2:1 në stadiumin "Villa Park” në Birmingham, ndaj Aston Villës. 

Vendasit shënuan ende pa u bë një minutë përkatësisht në sekondën e 20-të me golin e McGinn.

Mysafirët u rikthyen në rezultat në periudhën e parë me golat e Foden (22') e Rordi (40'). 

Në minutën e 44-të, Stones u përjashtua me karton të kuq dhe mbetet City me një lojtar me pak. 

Forcat u baraspeshuan në minutën e 57-të, kur Cash i vendasve u ndëshkua me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Manchestr City kryeson me 77 pikë pas 32 jave dhe Aston Villa është në pozitën e 11-të me 44 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat