Ceferin: UEFA ka 235 nga 247 klube në krah

Futboll

Ceferin: UEFA ka 235 nga 247 klube në krah

Më: 22 prill 2021 Në ora: 19:15
Ceferin: UEFA ka 235 nga 247 klube në krah

Presidenti i UEFA-së, Aleksander Ceferin ka paralajmëruar sanksione për 12 klubet që themeluan Superligën e Evropës.

“Ne presim që të gjithë të kuptojnë gabimin e tyre dhe të vuajnë pasojat. Ne do të flasim për këtë javën tjetër.

Situata është shumë e komplikuar për ta dhe jo për UEFA, e cila ka 235 nga 247 klube në krah” deklaroi Ceferin.

Slloveni shtoi se klubet mund të krijojnë një ligë të tyre, por fillimisht duhet të marrin pajtimin e UEFA-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat