Luftë e ashpër për titull në Spanjë

Futboll

Luftë e ashpër për titull në Spanjë

Më: 23 prill 2021 Në ora: 12:23
Luftë e ashpër për titull në Spanjë

La Liga këtë edicion, është njëra prej më interesanteve viteve të fundit.

Për titull janë duke luftuar të tri skuadrat e mëdha të Spanjës, Real Madrid, Barcelona dhe Atletico Madrid.

Diferenca është aq e vogël sa që çdo ndeshje mund të ndryshojë renditja në La Liga.

Deri në fund, kanë mbetur edhe gjashtë finale për Realin dhe Atleticon, derisa shtatë për Barcelonën.

Aktualisht prin Atletico me 73 pikë, Reali i dyti me 70 dhe Barça e treta me 68.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat