Cavani kërkon të largohet nga Anglia

Futboll

Cavani kërkon të largohet nga Anglia

Më: 23 prill 2021 Në ora: 14:45
Cavani kërkon të largohet nga Anglia

Kur nuk e ka mbushur ende sezonin e tij të parë me fanellën e Mancheter Utd, Edinson Cavani ka njoftuar klubin se kërkon të largohet nga Anglia.

E gjitha kjo vjen se sulmuesi është joshur nga një ofertë e klubit argjentinas të Boca Juniors, teksa kjo do t’i mundësonte uruguajanit të ishte edhe më pranë familjes së tij.

Madje, ish-lojtari i PSG e ka theksuar pjesën e familjes në kërkesën që i ka bërë United dhe në këtë formë, sezonin e ardhshëm pritet që pas shumë vitesh të lejë Europën.

Sa i përket fushës, Cavani ka pasur një formë të mirë së fundmi dhe në tre ndeshjet e fundit ka shënuar tre gola, ndërsa në total ka realizuar 10 herë me Djajtë e Kuq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat