Mustafi dhe bashkëlojtarët e tij nuk do të luajnë ndeshjet e mbetura

Futboll

Mustafi dhe bashkëlojtarët e tij nuk do të luajnë ndeshjet e mbetura

Më: 23 prill 2021 Në ora: 16:46
Mustafi dhe bashkëlojtarët e tij nuk do të luajnë ndeshjet e mbetura

Kur kanë mbetur edhe katër ndeshje deri në fund të kampionatit në Bundesliga, është e ditur se Skuadra e Schalke 04 zyrtarisht ka rënë nga Bundesliga.

Pas humbjes nga Arminia Bielfeld, tifozët e klubit gjerman kërcënuan lojtarët pas ndeshjes.

Duke e parë këtë presion dhe kërcënime që po iu bëhen lojtarëve, këta të fundit po e mendojnë edhe mundësinë që mos t’i luajnë këto ndeshjet e mbetura.

Për këtë ka folur edhe Drejtori Sportiv, Peter Knabel i cili në këtë rast i kupton të gjithë lojtarët, përfshir edhe Shkodran Mustafin.

“Nëse dikush nuk dëshiron të luajë në këto katër ndeshjet e fundit është i lirë. Edhe ata që nuk dëshirojnë të qëndrojnë me ne pas përfundimit të sezonit, janë të lirë”, ka thënë Knabel.

Bundesliga është futur në karantinë 10 ditore dhe ndeshjet e kësaj jave janë pezulluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat