Napoli me trajner të ri?

Futboll

Napoli me trajner të ri?

Më: 6 maj 2021 Në ora: 16:39
Napoli me trajner të ri?

E përditshmja italiane “Gazzetta dello Sport” ka njoftuar të enjten se Spalletti ka arritur parimisht marrëveshje me Napolin.

Spalletti në postin e trajnerit te Napoli, do ta zëvendësojë Gennaro Gattuson, të cilit i skadon kontrata gjatë kësaj vere.

Spalletti do të firmos kontratë trevjeçare me Napolin dhe do të ketë pagë vjetore prej tre milionë eurosh.

Spalletti 62-vjeçar është i papunë prej vitit 2019 kur u largua nga Interi kurse ka drejtuar edhe ekipet si Roma, Zenit, Udinese, Ancona, Venezia, Sampdoria e Empoli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat