Drenica me pikë të arta 

Futboll

Drenica me pikë të arta 

Nga: K.G. Më: 6 maj 2021 Në ora: 16:56
Drenica me pikë të arta 

Drenica nga Skenderaj ka arkëtuar tri pikë të mëdha në luftë për të siguruar ekzistencën në elitën e futbollit. Tri pikë të arta në momentin e duhur.

Ata si vendas e mposhtën me rezultat 4:2 Llapin nga Podujeva.

Drenica ngritët në vend të pestë me 41 pikë, ndërsa Llapi gjendet një pozitë më poshtë me 39.


Për Drenicën shënuan Monin (5'-autogol), Rapos (48'), Mziu (80') Dumani (87’) dhe për Llapin Hossari (9') e Gardasheviç (86’).
 

Superliga e Kosovës 
Besa-Prishtina 3:0
Feronikeli - Trepça '89 2:0
Gjilani-Drita 1:1 
Drenica-Llapi 4:2
Ballkani – Arbëria 2:3

Tabela
1. Prishtina    33    22    6    5    59:20   72
2. Drita    33    20   9    4    53:27    69
3. Ballkani    33    21    4    8    69:37    67
4. Gjilani    33    12    12    9    35:33    48
5. Drenica    33   10    11    12    32:42    41
6. Llapi    33    12    3    18    45:52   39    
7. Feronikeli    33    9    11    13    38:32    38
8. Arbëria    33    10    6    7    38:53    36
9. Trepça ’89    33    10    6    16    31:47    36
10. Besa    33   2    6    25    25:85   12

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat