Skuadra shqiptare në Mal të Zi - në festë, për herë të parë në historinë 95-vjeçare...

Futboll

Skuadra shqiptare në Mal të Zi - në festë, për herë të parë në historinë 95-vjeçare...

Nga: K.G. Më: 6 maj 2021 Në ora: 19:11
Skuadra shqiptare në Mal të Zi - në festë, për herë të parë në historinë 95-vjeçare...

Skuadra e futbollit Deçiqi nga Tuzi kremton kualifikimin në finalen e madhe të Kupës së Malit të Zi.

Ata tani po përgatiten për finalen e madhe kundër Buduçnostit nga Podgorica, e cila do të zhvillohet me 1 qershor.

Skuadra shqiptare është shumë afër daljes në Evropë.

“Fitore e madhe në gjysmëfinalen e Kupës se Malit te Zi ndaj një kundërshtari të fortë Iskrës së Danillovgradit. 

Për herë të parë në historinë 95-vjeçare skuadra jonë kualifikohet në finalen e Kupës së Malit të Zi, si dhe është shumë afër kualifikimit në kupat europiane”, shkruan në faqen e KF Deçiqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat