Ja tabela e Superligës së Kosovës dhe tri javët e fundit drithëruese, kush më kë ndeshet! 

Futboll

Ja tabela e Superligës së Kosovës dhe tri javët e fundit drithëruese, kush më kë ndeshet! 

Nga: Kemajl Goca Më: 6 maj 2021 Në ora: 19:25
Ja tabela e Superligës së Kosovës dhe tri javët e fundit drithëruese, kush më kë ndeshet! 

Tre javët e fundit priten me drithërima të elitës së futbollit të Kosovës. 

Prishtina apo Drita kampion i ri? Ballkani tani me pak gjasa, por nuk i dihet, edhe nëntë pikë janë deri në fund. 

Lufta për ekzistencë shumë e ashpër, Llapi, Feronikeli, Arbëria, Trepça ’89 janë në presion, ndërsa Drenicës i duhet edhe një fitore që të ndihet e qetë.

Në javën e 34-të do të takohen: 
Arbëria-Drenica
Drita-Ballkani
Llapi-Besa
Prishtina-Feronikeli
Trepça '89-Gjilani  

Java e 35-të: 
Arbëria-Llapi
Drenica-Drita
Ballkani-Trepça '89
Feronikeli-Besa
Gjilani-Prishtina

Java e 36-të, e fundit
Drita-Arbëria
Besa-Gjilani
Llapi-Feronikeli
Prishtina-Ballkani
Trepça '99-Drenica

Superliga e Kosovës 
Besa-Prishtina 3:0
Feronikeli - Trepça '89 2:0
Gjilani-Drita 1:1 
Drenica-Llapi 3:2
Ballkani – Arbëria 2:3

Tabela
1. Prishtina    33    22    6    5    59:20   72
2. Drita    33    20   9    4    53:27    69
3. Ballkani    33    21    4    8    69:37    67
4. Gjilani    33    12    12    9    35:33    48
5. Drenica    33   10    11    12    32:42    41
6. Llapi    33    12    3    18    45:52   39    
7. Feronikeli    33    9    11    13    38:32    38
8. Arbëria    33    10    6    7    38:53    36
9. Trepça ’89    33    10    6    16    31:47    36
10. Besa    33   2    6    25    25:85   12

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat