Sot zhvillohet xhiroja e 34-të në Superligë, vëmendja në Gjilan

Futboll

Sot zhvillohet xhiroja e 34-të në Superligë, vëmendja në Gjilan

Më: 9 maj 2021 Në ora: 08:22
Foto ilustrim

Sot me fillim nga ora 15:00 do të luhen të gjitha ndeshjet e xhiros së 34-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Vëmendja kryesore është te dueli Drita – Ballkani, i vlefshëm për garën e titullit.

Në ndeshjet tjera takohen Arbëria – Drenica, Llapi – Besa, Prishtina – Feronikeli dhe Trepça’89 – Gjilani.

Garë tejet interesante përveç titullit po zhvillohet edhe në fundin e tabelës.

Trepça’89, Arbëria, Feronikeli, Llapi e Drenica po luftojnë për t’i ikur vendit që dërgon në një rang më poshtë të garave, teksa Besa veçse është përshëndetur me Superligë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat