Kërkoi penallti, por...

Futboll

Kërkoi penallti, por...

Më: 9 maj 2021 Në ora: 11:29
Kërkoi penallti, por...

Në pjesën e parë, ish-sulmuesi i Barcelonës kontestoi një top të Marc-Andre ter Stegen brenda 16-metërshit.

Portieri arriti të largonte topin para Suarezit, ndërsa gjithashtu e preku kokën e sulmuesit, i cili u rrëzua duke kërkuar penallti.

“Hej, Luis! Jo ashtu” – Ter Stegen i bërtiti Suarezit ndërsa sulmuesi i u ankua tek gjyqtari Antonio Mateu Lahoz.

“Qëndro atje”, përsëriti Suarez , ndërsa shtrihej në dysheme. “Qëndro atje, kampion!”

Suarez pati shumë biseda me ish-bashkëlojtarët gjatë ndeshjes, përfshirë  Gerard Pique.

“Ju jeni duke më kërkuar mua!” Suarez i tha mbrojtësit në pjesën e parë.

Barcelona dhe Atletico Madrid luajtën baras, duke i dhënë mundësinë Real Madridit të dalë në vendin e parë nëse fiton sonte ndaj Sevillës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat