Super derbi Juventus – AC Milan, formacionet e mundshme

Futboll

Super derbi Juventus – AC Milan, formacionet e mundshme

Më: 9 maj 2021 Në ora: 11:58
Super derbi Juventus – AC Milan, formacionet e mundshme

Sot zhvillohet derbi kryesor në Serie A, ku do të takohen Juventusi dhe AC Milan, shkruan Insporti.

Ky duel pritet të jetë përcaktues se cila skuadër do të paraqitet në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm.

Juventusi gjendet në pozitën e katërt me 69 pikë, por edhe Milani ka 69 pikë dhe gjendet në pozitën e pestë.

Skuadrat janë të kompletuara dhe pa lëndime, për Milanin, Mandzukic është në dyshim dhe Castillejo mungon.

Formacionet e mundshme të skuadrave:

Juventus, 4-4-2: Szczesny, Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro, Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa, Morata, Ronaldo.

AC Milan, 4-2-3-1: Donnarumma, Calabria, Kjaer, Tomori, Hernandez, Bennacer, Kessie, Saelemaekers, Diaz, Calhanoglu, Ibrahimoviç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat