Real Madridi ka tri opsione për zëvendësimin e Zidanes

Futboll

Real Madridi ka tri opsione për zëvendësimin e Zidanes

Më: 9 maj 2021 Në ora: 13:10
Real Madridi ka tri opsione për zëvendësimin e Zidanes

Zinedine Zidane ende nuk ka vendosur se a do të qëndrojë edhe më tej te Real Madridi.

Sipas gazetarit të njohur italian, Fabrizio Romano, Zidane do të vendos për të ardhmen e tij pas përfundimit të sezonit dhe se presidenti i klubit, Florentino Perez, do të pres.

“Los Blancos” janë në garë për titullin e kampionit dhe francezi dëshiron që të fokusohet në ndeshjet e fundit që kanë mbetur në La Liga.

Nëse 48-vjeçari vendos që të largohet, Real Madridi ka tri opsione për ta zëvendësuar atë. Massimiliano Allegri është njëri prej tre kandidatëve për postin e trajnerit te madrilenët.

Allegri është i papunë që nga qershori i vitit 2019. Juventusi ishte skuadra e fundit që ai drejtoi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat