Turp i madh, rrahje e përgjithshme në finale!

Nga: Kemajl Goca Më: 9 maj 2021 Në ora: 14:21

Skena të grindjeve të papara vijnë nga ndeshja e garës braziliane të kupës së ligës të quajtur Copa do Nordeste, në të cilën garuan Ceara dhe Bahia.
Ceara fitoi ndeshjen e parë me 1:0, kështu që shpresonte të fitonte trofeun në stadiumin e saj.

Sidoqoftë, Bahia kaloi në epërsi me 2:0 me golat e Rodrigoinhos dhe Gilbertos, dhe Jael fitoi penallti në fund me një gol për ekipin vendas.

Në serinë e penalltive, mysafirët, fituan me rezultat 4:2.

Ndërsa organizatorët e ndeshjes dhe të garës po përgatisnin podiumin, trofeu dhe medaljet e lojtarëve të të dy ekipeve po luftonin në fushë.

Ata goditën njëri-tjetrin me grushte, shqelma, disa nga lojtarët ikën.

Pas disa minutash “çrregullimi”, gjithçka u qetësua pas rrahjes së përgjithshme dhe të turpshme, kështu që trofeu më në fund iu dorëzua fituesit, i cili mori rreth gjysmë milioni euro për trofeun, por edhe pjesëmarrjen në raundin e 3-të të Kupës së Brazilit.