Pere: Ndihem i vlerësuar që jam kapiten i një skuadre me emër të madh

Futboll

Pere: Ndihem i vlerësuar që jam kapiten i një skuadre me emër të madh

Më: 9 maj 2021 Në ora: 18:30
Pere: Ndihem i vlerësuar që jam kapiten i një skuadre me emër të madh

Kapiteni i Dinamos, Miklovan Pere, ndihet tepër i vlerësuar që mbajti shiritin e kapitenit te një skuadër me emër të madh si Dinamo. Mbrojtësi pogradecar, foli pasi skuadra e tij siguroi matematikisht rikthimin në elitë duke u shprehur:

“Ndihem me të vërtet i vlerësuar, që jam kapiten i një skuadre me emër të madh si Dinamo. Jam shumë i lumtur që realizuam objektivin tonë. Që nga fillimi i kampionati, ky ishte kampionati dhe ne e realizuam. Falenderoj të gjithë pa përjashtim.

Besoja që në fillim, mbasi kam marrë “OK”-in e të gjithë stafit. Besoja shumë te grupi, duke parë ecurinë e ekipit. Ja arritëm që të jemi kampionë.

Besoj se ishte çdo gjë fat. Këtu u ambientuam shumë mirë. Te Dinamoja kishte më shumë lojtarë me eksperiencë se te Pogradeci.

Për mendimin tim, për deri sa erdhëm këtu ku erdhëm, besoj se është e padiktueshëm, meriton notën 10-të”, u shpreh Pere, për “RTSH Sport”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat