Challandes e pa nga afër derbin Drita – Ballkani

Futboll

Challandes e pa nga afër derbin Drita – Ballkani

Më: 9 maj 2021 Në ora: 20:04
Challandes e pa nga afër derbin Drita – Ballkani

Selektori i Kosovës, Bernard Challandes ishte i pranishëm në duelin e xhiros së 34-të në Superligës ndërmjet Dritës dhe Ballkanit.

Challandes ishte i shoqëruar nga menaxheri i kombëtares, Bajram Shala, me të cilin ndoqën nga afër formën e disa futbollistëve para ndeshjeve miqësore të Kosovës në qershor.

Tekniku zvicerian ka ndjekur disa ndeshje të Superligës këtë edicion, por që nuk ka patur ndonjë ftesë për futbollistët e kampionatit elitar në vend.

Ndryshe dueli ndërmjet Dritës dhe Ballkanit u mbyll me shifra të barabartë 1:1, shkruan gazetasheshi.

Njërin nga dy golat e ndeshjes e realizoi futbollisti Mirlind Daku, i cili vazhdon të kërkojë një vend në listën e Challandes për ndeshjet e Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat