Notat e lojtarëve: Roma 5-0 Crotone, Pellegrini më i miri

Futboll

Notat e lojtarëve: Roma 5-0 Crotone, Pellegrini më i miri

Më: 9 maj 2021 Në ora: 20:34
Roma

Roma ka fituar 5-0 ndaj Crotones në kuadër të javës së 35-të në Serie A.

Golat për Giallorossët i shënuan Borja Mayoral me dy, Lorenzo Pellegrini po ashtu me dy dhe Henrikh Mkhitaryan.

Roma ishte skuadër më e mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.29, me Crotonen që u vlerësua 6.41.

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë takim ishte Pellegrini, që mori notën maksimale, 10.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Vladimir Golemic me vlerësimin 5.8.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat