Donnarumma lidhet me një kalim te Juventusi – Paratici më në fund thyen heshtjen

Futboll

Donnarumma lidhet me një kalim te Juventusi – Paratici më në fund thyen heshtjen

Më: 9 maj 2021 Në ora: 21:41
Gianluigi Donnarumma

Fabio Paratici refuzoi të thotë nëse portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma është një objektiv për Juventusin.

Kjo nuk është vetëm një përballje për top katër, por edhe e ardhmja e klubeve, të cilët do ta konsideronin absolutisht katastrofike humbjen e një vendi në Ligën e Kampionëve.

“Një dekadë është një përjetësi në futboll. Kjo është një ndeshje e rëndësishme, ka edhe dy të tjera pas kësaj, kështu që asgjë nuk do të vendoset sonte në një mënyrë ose në një tjetër, por është e rëndësishme”, ka thënë Paratici për Sky Sport Italia.

“Nuk është vetëm Donnarumma, tregu i transferimeve zgjat tani gjatë gjithë vitit, veçanërisht për mediat. Ne jemi mësuar me thashethemet e vazhdueshme mbi shumë lojtarë të ndryshëm, tani është Donnarumma”.

Paratici u pyet nëse Donnarumma është një objektiv për Juventusin.

“Donnarumma është një lojtar shumë i mirë, ai i përket Milanit dhe sonte ne jemi të përqendruar në ndeshje”.

“Ne gjithmonë i kemi marrë vendimet së bashku me Presidentin, me Pavel Nedved, me drejtorët. Ne diskutojmë midis nesh dhe kur merret një vendim, ai ndahet nga të gjithë”.

Ka pasur gjithashtu sugjerime që Paratici mund të jetë në rrugën e tij për t’u larguar nga Juventusi.

“Ne të gjithë jemi shumë të përqendruar në ndeshjen e sotme. Ne u kërkojmë lojtarëve tanë të injorojnë thashethemet në transferim dhe ne duhet të bëjmë të njëjtën gjë vetë. Kontrata ime ka qenë duke u prishur në vitet e mëparshme, ajo kurrë nuk ka qenë problem dhe nuk do të jetë kurrë problem” , ka shtuar më tej ai. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat