​Mbyllet pjesa e parë Juventus-Milan, ky është rezultati

Futboll

​Mbyllet pjesa e parë Juventus-Milan, ky është rezultati

Më: 9 maj 2021 Në ora: 21:47
Foto

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit mes Juventusit e Milanit, ku pas 45 minutave lojë, “rossonerët” janë në epërsi minimale kundër “zonjës së vjetër”.

Kur shihej se pjesa e parë ishte drejt fundit, dhe rezultati ishte i barabartë, sulmuesi i Milanit Brahim Diaz ishte ai që e zhbllokoi rezultatin në 1:0 në minutën e 45+1’ shtesë.

Tri pikët janë tejet të rëndësishme për të dy skuadrat në garën për Ligën e Kampionëve. 

Me rezultatin momental Milani do të ngritet në pozitën e tretë në tabelë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat