Skuadra e madhe europiane fiton titullin pas 19 viteve pritje

Futboll

Skuadra e madhe europiane fiton titullin pas 19 viteve pritje

Më: 12 maj 2021 Në ora: 12:51
Skuadra e madhe europiane fiton titullin pas 19 viteve pritje

Sportingu i Lisbonës edhe zyrtarisht është kampion i Portugalisë. Me fitoren 1-0 ndaj Boavistës ditën e djeshme, skuadra nga Lisbona tashmë ka triumfuar dhe kanë fituar titullin kampion, i cili mungonte prej plot 19 viteve.

Një sezon i madh për Sportingun, që deri tani ka regjistruar 25 fitore, 7 barazime dhe asnjë humbje.

Pas përfundimit të ndeshjes me Boavistën, lojtarët e Sportingut e kishin të pamundur të mbanin lotët, duke u shtrirë në fushë, për këtë arritje të madhe për ta dhe tifozët, të cilët kishin plot 19 vite që e prisnin titullin.

Në lot ka shpërthyer edhe presidenti i klubit, i cili i kapur nga kamerat shihet me kokën ulur dhe i përlotur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat