Sërish protesta në Manchester, tifozët bllokojnë autobusin e Liverpoolit

Futboll

Sërish protesta në Manchester, tifozët bllokojnë autobusin e Liverpoolit

Më: 13 maj 2021 Në ora: 19:18
Tifozët bllokojnë autobusin e Liverpoolit

Ndeshja ndërmjet Manchester United dhe Liverpoolit është sërish në rrezik që të mos zhvillohet.

Ndeshja ndërmjet Manchester United dhe Liverpoolit që ishte e paraparë të zhvillohej disa javë më parë, mund të shtyhet për herën e dytë.

Tifozët e Manchester United javë më parë kishin vërshuar stadiumin “Old Trafford” si shenjë proteste kundër keq menaxhimit nga Joel Glazer, pronar i Manchester Untied.

Kërkesa e tifozëve ishte që Glazer të heq dore nga klubi, dhe si duket edhe sot ka vazhduar i njejti trend.

Ndeshja është e paraparë të zhvillohet në orën 21:15 dhe autobusi me lojtarët e Liverpoolit sapo kishte mbërrijtur në qytet, kur u bllokua nga tifozët me makinat e tyre.

Ende nuk dihet apo nuk ka ndonjë njoftim zyrtar nëse ndeshja do të shtyhet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat