Erdhi për të vrarë fëmijë e gra shqiptare në Kosovë dhe e theu qafën, Serbia e nderon kriminelin 

Futboll

Erdhi për të vrarë fëmijë e gra shqiptare në Kosovë dhe e theu qafën, Serbia e nderon kriminelin 

Nga: Kemajl Goca Më: 15 maj 2021 Në ora: 12:16
Erdhi për të vrarë fëmijë e gra shqiptare në Kosovë dhe e theu qafën, Serbia e nderon kriminelin 

Serbia nderon kriminelët e gjallë dhe të vdekur! Shovenizmi serb nuk ka kufij, është edhe nëpër klubet sportive në Serbi.

Një ish futbollist - kriminel serb, humbi jetën në Kosovë, sepse erdhi për të vrarë fëmijë e gra shqiptare, ndërsa Serbia e kujton edhe e nderon familjen e saj! 

“Në prag të ndeshjes së kampionatit në stadiumin "Çika Daça" në Kragujevc, klubi i dha një dhuratë simbolike familjes së viktimës Millovanoviq.

Futbollistët e Radniçkit 1923 nga Kragujevci së fundmi siguruan një vend në Superligën serbe, dhe drejtuesit dhe futbollistët e këtij klubi vendosën ta shpërblenin çmimin e heroit dhe heroit nga Kragujevci, i cili nënshkroi një kontratë me Radniçkin pak para bombardimeve të NATO-s ndaj Serbisë.

Bëhet fjalë për Goran Millovanoviq, i cili nuk arriti ta përmbushë kontratën deri në fund, sepse ai zëvendësoi fanellën e tij me një uniformë ushtarake dhe më pas humbi jetën në Kosovë dhe Metohi duke mbrojtur vendin e tij”, shkarravit një medium serb “Kurir”.  

Serbët thurin lavde për kriminelin që e theu qafën në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat