Lajme të këqija për Milanin

Futboll

Lajme të këqija për Milanin

Më: 15 maj 2021 Në ora: 13:41
Lajme të këqija për Milanin

Kampionati i Zlatan Ibrahimoviç është i përfunduar, por për sulmuesin e Milanit ka edhe lajme të mira.

Ekzaminimi nga ku i cili sulmuesi suedez i është nënshtruar pas dëmtimit në sfidën ndaj Juventusit ka dhënë përgjigje pozitive.

Problemi në gjurin e tij ekziston ende, por më pak rëndë sa ishte parashikuar.

Për Ibrahimoviç janë tre javë pushim, periudhë që do të mund të marrë pjesë rregullisht në EURO 2020 me Suedinë e tij.

Gjiganti suedez nuk ka aspak probleme me ligamentin e meniskut dhe gjithçka do të zgjidhet për tre javë, e përkthyer në kampionat të përfunduar, por me një pozitivitet në prezencën e tij në EURO 2020.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat