Roma fiton derbin e madh të qytetit 

Futboll

Roma fiton derbin e madh të qytetit 

Nga: K.G. Më: 15 maj 2021 Në ora: 22:39
Roma fiton derbin e madh të qytetit 

Roma ka shënuar fitore të madhe me rezultat 2:0 ndaj Lazios, në ndeshjen e javës së 37-të të Serie A.

Lazio pëson humbje të rëndë nga rivali më i madh i qytetit. 

Golat i shënuan Mkhitaryan (42') e Pedro (78').

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, u paraqit 59 minuta për Lazion dhe Marash Kumbulla luajti nga minuta e 38-të për Romën.

Lazio renditet në vend të gjashtë me 67 pikë dhe Roma është të shtatin me 61 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat