Ante Mise dhe Ardian Kozniku u shpallën kampion në Kuvajt me Al Arabin, titulli i parë i klubit pas 19 vitesh

Futboll

Ante Mise dhe Ardian Kozniku u shpallën kampion në Kuvajt me Al Arabin, titulli i parë i klubit pas 19 vitesh

Më: 16 maj 2021 Në ora: 00:40
Foto

Al Arabi është kampioni i ri i Kuvajtit, titulli i parë pas vitit 2002, që u arrit me dyshen e trajnerëve Ante Mise dhe Ardian Kozniku.

Edhe pse ka mbetur edhe një xhiro më shumë deri në fund të kampionatit, këtë të premte në Kuvajtin e largët, dy ish-lojtarët e kombëtares kroate, Ante Mise dhe Ardian Kozniku, kishin shumë arsye për të festuar.

Klubi i tyre tashmë ishte duke udhëhequr 3-0 kundër Al Sahel në pjesën e kohës, dhe ndeshja përfundoi me të njëjtin rezultat.

Me këto tre pikë, Al Arabi siguroi një avantazh të mjaftueshëm ndaj Al Qadsia, një xhiro para fundit dhe siguroi titullin e 17-të për këtë klub, i pari që nga viti 2002.

Kur Mise dhe Kozniku që është ndihmës i tij shkuan në këtë klub, qëllimi ishte që ekipi të sillej të paktën në vendin e tretë.

Tani pas fitimit të titullit, pronarët e klubit do t’i shpërblejnë dyshen dhe do të zgjasin kontratën e tyre edhe për një sezon tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat