E ardhmja e tij dhe e Messit, flet Koeman

Futboll

E ardhmja e tij dhe e Messit, flet Koeman

Më: 16 maj 2021 Në ora: 22:20
Leo Messi dhe Ronald Koeman

Ronald Koeman ka përsëritur se ai dëshiron të vazhdojë sezonin e ardhshëm në stolin e Barçës dhe e ka bërë të qartë se vazhdimësia e Messit është jetike dhe thelbësore për Barcelonën. Ai konsideron se humbja ndaj Celta-s është pasqyrim i asaj që u ka ndodhur atyre në shumë përballje në këtë sezon.

“Nëse flasim për pjesën e parë është një reflektim i asaj që na ka ndodhur në më shumë se një lojë. Ne luajmë mirë, krijojmë shumë mundësi ndërsa kundërshtari sulmon një herë dhe ju hyni në dhomën e zhveshjes me 1-1 dhe kjo kushton mendërisht. Pjesa e dytë nuk ka qenë aq e mirë, por ne krijuam shumë raste por na mungoi edhe fati.”, tha Koeman.

Ndeshja e fundit e Messit me Barcelonën?

“Ne shpresojmë jo sepse ai është ende lojtari më i mirë në botë dhe ai ka treguar sot se është e pamundur të luash pa të. Ai tashmë ka shënuar 30 gola që i kanë dhënë kësaj skuadre shumë pikë. Është një pyetje për Leon, jo për mua dhe për pjesën tjetër të ekipit. Shpresojmë që ai të vazhdojë me ne sepse nëse nuk do të kemi Leon kemi dyshime se kush do të shënojë kaq shumë gola”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat