Futbollisti austriak hyn në historinë e Kampionatit Europian, në listë edhe Shaqiri

Futboll

Futbollisti austriak hyn në historinë e Kampionatit Europian, në listë edhe Shaqiri

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 23:03
Futbollisti austriak hyn në historinë e Kampionatit Europian, në listë edhe Shaqiri

Austria mori një fitore të pastër 3-1 përballë Maqedonisë së Veriut e cila vinte në këtë kompeticion si debutuese.

Goli i dytë i austriakëve i shënuar nga sulmuesi Majkëll Gregoriç ka hyrë në histori pasi është goli i 700-të i shënuar në historinë e Kampionatit Europian.

Ndërkohë në listë ka vend dhe për një shqiptar, ku Xherdan Shaqiri në vitin 2016 shënoi golin e 650-të në historinë e kompeticionit.

Në listë ka dhe emra të mëdhenj si Van Basten, Tieri Henri dhe Ksavi Hernandez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat