Notat e lojtarëve dhe statistikat nga ndeshja Holandë - Ukrainë

Futboll

Notat e lojtarëve dhe statistikat nga ndeshja Holandë - Ukrainë

Më: 13 qershor 2021 Në ora: 23:11
Notat e lojtarëve dhe statistikat nga ndeshja Holandë - Ukrainë

U deshën që të shënoheshin jo më pak se pesë gola që të përcaktohej fituesi i ndeshjes ndërmjet Holandës dhe Kroacisë.

Edhe pse pjesa e parë e kësaj ndeshje përfundoi pas asnjë gol të shënuar, gjithçka ndryshoi në pjesën e dytë.

Holanda e fitoi këtë takim duke pasur edhe posedimin e topit deri në 63 përqind si dhe 15 gjuajtje në portë kundrejtë 8 të Ukrainës.

Sa i përket paraqitjes së lojtarëve, më i vlerësuari ishte lojtari i Holandës Weghorst me notën 7.9, i pasuar nga bashkëlojtari Frank De Jong me 7.8 si dhe rivali i tij Yaremchuk me 7.8.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat